Slasti a strasti začínajícího pilota RC letadla Sky Lady aneb každý nějak začínal.

stavba a tuning

Výkon za 99,- Kč aneb Převodovka

14. července 2007 v 23:17 | Radek (vášin)
Po té co jsem "vylepšil" svoji Sky Lady o přídavná křidélka, nutně jsem potřeboval zvýšit výkon letadla, neboť mnou vyrobená křidélka děsivě navztlakovala Ladynu a ta se chovala jako plně naložený strategický bombardér.
Měl jsem dvě volby - stříďák nebo převodovku. Byla to sice těžká volba, ale vyhrál rozum. Na co osazovat Sky Lady motorem (+ reglem) cca 1500,- Kč , když na ni musí stačit úprava za 99,-Kč?

Celková úprava SkyLady

20. března 2007 v 17:58 | Kubo
Tento clanok je o uprave RC modelu Skylady predavaneho ako RC-set pre zacinajucich modelarov (pilotov).

SkyLady - úprava na střídavý pohon

3. ledna 2007 v 19:57 | Petr
...jsem koupil set regulátoru se střídavým motorem za 900,- Kč. Dobrá cena i montáž jejednoduchá...

Montáž křidélek

9. října 2006 v 22:35 | Petr Gofroj aka gOFFy
Pro ty, kteří si chtějí zlepšit svojí SkyLady a nechtějí rvát prachy do jiných modelů.
Jelikož jsem o prazdninách neměl co dělat, učit se mi nechtělo, načrtl jsem si a vymyslel takovýhle výmysl:

Křídlo upravené kombajnem a hrubou silou

15. září 2006 v 18:02 | Petr Záhorka - Ugo
U nás ve Lhotě už si lidi zvykaj, že na obloze nevidí jen vlaštovky a spol., ale taky modro oranžový dravce Sky Lady.
Čendovi se vrátilo éro z reklamace a tak jsme šli lítat zase společně. Čenda má za sebou jen pár letů a proto jsem mu vypomáhal letadlo ve vzduchu zklidnit. Svojí SL jsem na chvilku spustil z očí. Po srovnání kámošova letadla se očima vrátím ke svému a ono nikde!!! Paráda! Jelikož jsme ho neviděli ani padat, okruh kde hledat byl děsivě velký. Čenda okamžitě přistál a šlo se hledat. Během dvou hodin, než se začalo stmívat jsme prolezli všechno možný a nic.

Sky Queen

23. srpna 2006 v 21:31 | Peter „Newor“ Novoroľník
Po mnohých letoch zo Sky Lady a zisťovaní, čo všetko sa s ňou dá, som čoraz častejšie uvažoval o výmene krídla. Pôvodné je vhodné len do kľudu. Jeden týždeň fučalo, chodil som na svah s vetroňom, no Lady ležala doma. Tak ma napadlo dať dokopy krídlo z klzáka, čo som zlomil pri vystrelení do termiky z gumicuku.

Změna vrtule(originální jogurtová za graupnera…)

27. června 2006 v 23:34 | Petr Gofroj aka gOFFy
Přemýšlel jsem, jak začít s prvopočátečním vylepšováním mé Skylady…
Již o sobě můžu říct, že ovládám letadlo já a né, že ono ovládá mě, jak tomu bylo na začátku :D
Tudíž se už nemusím bát, že když do SL vrazím nějaké peníze, zítra na louce je zase rychle ztratím....

Půlené křídlo

22. ledna 2006 v 3:34 | David Jágr (DJ)
Pořád mi vadilo, že se do kufru auta nevejde kočárek a model najednou, tak jsem musel bádat nadnáhradním řešením. Nakonec jsem předem uvážil zhoršení letových vlastností resp. výkonnosti letadla díky zvýšené hmotnosti a odhodlal se k rozpůlení křídla na rozebiratelný spoj. Měl jsem již zkušenost se slepováním zlomeného křídla (dodaného ve stavebnici a zlomeného při prvních letech) a vkládáním nosníku (původní se mi sklopilo při ostrém vybrání).

Sky Lady BOMBER

9. ledna 2006 v 8:00 | Václav Sedláček & Bettyna
Opravdu totální úprava Sky Lady na 4 motorový bombardér!

Náhrada původních serv za lepší S75

8. ledna 2006 v 20:51 | Mega
Pokud Vás nebaví neustále kupovat nová ozubenná kolečka do serva směrovky Sky Lady, můžete vyměnit celé servo za lepší model S75.

Prvá Dáma pod Tatrami

4. ledna 2006 v 23:30 | Peter „Newor“ Novoroľník
Keďže sa vraví, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, tak tu dávam zopár záberov mojej "Dámy". Úpravy som robil postupne od leta, ale fotené to bolo v priebehu Vianoc, tak som si niektoré veci zopakoval. V podstate lietam s originálom, nemal som problém ani s "čenichovkama", ani inými vecami, elektronika je neupravovaná. Na rekreačné polietanie je to vhodný model, učí sa na nej lietať aj moj 7-ročný syn a skúšala to aj manželka - na počudovanie sa jej konečne nejaký model páči :-) . Vydrží lietanie do vetra cca 6m/s, na svahu som lietal bežne 30 min.v slabých podmienkach.

2. pokus s křidélky - úspěšný

28. prosince 2005 v 2:52 | Karel Sovíček aka Kamikaze
Pár dnů volna kolem Vánoc mi umožnilo postavit také křídlatou SkyLady. Poletí nebo nepoletí?Zatím je jisté jen to, že teď na zemi v montážním stojánku vše funguje výborně.

Výměna motoru

22. prosince 2005 v 22:15 | Karel Sovíček aka Kamikaze
K nové vrtuli sluší nový motor. Co výměna motoru v praxi obnáší a jaký to mělo nakonec efekt?
Prvním překvapením byla veliká podobnost originálního motoru ze SkyLady s motorem Multiplex Permax 480, zpočátku jsem měl dojem, že se liší než tou nálepkou. No jen se podívejte:

Fešácká vrtule aneb a přece se tetelí

17. prosince 2005 v 1:35 | Karel Sovíček - aka Kamikaze
Tak jsem pro svojí Lady koupil novou vrtuli. A co ona na to?
Hlavním motivem pro zakoupení lepší vrtule byl fakt, že Lady se spuštěným motorem a originální vrtulí dost vibrovala až to mravenčilo v ruce, když jsem jí držel před startem na plný plyn. Podle rady v diskusi, že rozhodně lepší je sklopná vrtule Graupner 6 x 3'' pro motory řady 400 napřímo - jsem zašel k Peckovi a za zhruba tři stovky ji koupil.

Neúspěšný pokus s křidélky

6. prosince 2005 v 1:13 | Franta Karban
Na diskusi se toho kolem křidélek napsalo už poměrně dost. Samozřejmě mi to taky vrtalo v hlavě a přemýšlel jsem co s tím. Dokonce i křídlo na pokus bylo. /Pokoušel jsem se zvětšit negativ na uchu horkovzdušnou pistolí a přitom došlo mojí blbostí k připečení části ucha/. Model s tímto křídlem sice letěl, ale trochu táhnul do leva a na plachtění to taky nebylo. Usoudil jsem že na pokus bude stačit.

RC Vysílač - pohled dovnitř

4. prosince 2005 v 19:45 | Stanislav Lelek
Vnitřek vysílače RC modelu Sky Lady aneb co najdete pod krytem

Oprava křídla

24. listopadu 2005 v 8:00 | F. Karban
Každý z nás se při provozu setkal s různými poškozeními křídla.Pokaždé nemusíme bezpodmínečně kupovat křídlo nové,můžeme jej velmi snadno opravit...

Oprava regulátoru otáček P&C Micro 08DC

17. listopadu 2005 v 21:22 | Karel Sovíček
Při létání jsem měl potíže s vynecháváním motoru. Po jednom tvrdším přistání náhle přestal motor jít úplně. Vyjmul jsem regulátor, odlepil tlustou oboustrannou samolepku a nalezl evidentní příčinu mých předchozích problémů. Tenké vodiče vedoucí od přijímače a spínače k regulátoru nejsou totiž na straně regulátoru nijak upevněny, jsou přímo připájeny na plošný spoj regulátoru a tak veškerý tah za tyto vodiče způsobuje jejich postupné utrhávání z plošného spoje. Měli bychom si toho tedy být vědomi, za tyto vodiče zbytečně netahat a v případě potíží překontrolovat jejich kontakt s plošným spojem. V mém případě byly dva vodiče úplně utržené.

Zvětšení směrovky

21. října 2005 v 8:00 | Karel Sovíček
Reakce modelu na výchylku směrovky je nedostatečná, protože originální směrovka je příliš malá. Často nelze směrovkou přemoci ani vliv bočního větru nebo točivého momentu vrtule. Proto je vhodné směrovku zvětšit.

Must do: Ochrana přijímače

17. října 2005 v 13:11 | Jan Menšík
Přijímač je v RC letadle jedna z nejdůležitejších, a bohužel i nejcitlivějších elektrosoučástek. Nepovedená "přistání" a pády mu nedělají dobře - může se rozladit a snížít dosah. Ve SkyLady proti nárazům není vůbec chráněn, proto je nutná úprava. Zabere jen 5 minut!
 
 

Reklama